Hedef Türkiye Cihada hazır Olun

   Cihad 3 bölüme ayrılır:
1-Nefse karşı cihad
2- Şeytana karşı cihad
3- Görünen düşmana karşı cihad

   Bir Müslüman nefsine ve şeytana karşı her an tetiktedir ve mücadelesi hiç bitmeyecektir. Allah’ın emirlerini yaparken gayret etmesi, günahlardan kaçarken daha çok çaba sarfetmesi gerekecektir. Mücahede ölene kadar sürüp gidecektir.

DÜŞMANA KARŞI CİHAD

   İslam, başkalarına boyun eğmek değildir. İslam, Allah’a O’nun buyruklarına teslim olmaktır. Cihadı terk eden müslüman milletler düşman kafirlerin kuklası olmaya mahkumdurlar.

   İslamiyette cihadın, düşmanla savaşmanın farz kılınmasının hikmeti; zulmü, şerri, fesadı önlemek, İslam’ı en güzel bir şekilde ve en güzel bir öğütle, ilim ve hikmetle tanıtmak, Allah sözünü en üstün tutmak, zulmü, kötülüğü; müslümanlara inkarcılar ve ehl-i küfür tarafından gelecek ararları bertaraf etmek, önlemektir. Müslümanların varlıklarının; düşmanın zararından, tahrip ve tecavüzünden korunmasıdır.

   Hazreti Ebubekir (Radıyallahu nah)ın halife seçildiği zaman yaptığı konuşmada şöyle bir uyarıda bulunuyor:
   “…Bir millet, Allah yolunda cihadı terk edecek olursa Allah, o kavmi zillete düşürür.”

HEDEFTEYİZ, TEYAKKUZDA OLMALIYIZ

   Türkiye’nin konumunu biliyorsunuz ve gelişen olaylar hepimize malum. 4 bir yanımız düşman dolu. Amerika DEAŞ çakallarını bahane ederek PYD itlerini destekleyip, silah yardımı yapıp Suriye’de ilerlemesini kolaylaştırıyor, diğer yandan ele geçirilen topraklarda üs kuruyor. Bu Siyonizmin B planı. A planı 15 Temmuz başarılı olsaydı çoktan olan olmuş, doğu bizden kopartılmıştı…

   B planında Türkiye’ye fiili saldırı var. Hedef İranmış gibi lanse ediliyor ama aldatmaca. İran’ın böyle bir telaşı yok. Gözler İran’a çevriliyor lakin hedef Türkiye. İran’ın bitirilmesiyle vakit kaybedemezler. Türkiye’ye yapılacak müdahalede İran zaten seyirci olacaktır. 

   Allah’u Teala fırsat vermesin, kendilerine göre hazırlıklarını tamamlayınca Avrupa’nın da “batıdan” desteği ile Türkiye’ye çullanma planı yapıyorlar…

CİHAD ŞUURU LAZIM

    Türkiye’nin hızla kendi savaş uçağını yapması, milli hava savunma sistemini kurması gerekiyor.

   Halkımızında inancı ve siyasi görüşü ne olursa olsun milli mücadeleye hazır olması, Müslümanların cihad için yanıp tutuşması gerekiyor.

   “Allah yolunda muharebe edin. Bilin ki şüphesiz Allah hakkıyla işitici, kemaliyle bilicidir.” (Bakara 244)

   “(Ey müminler!) sizler gerek hafif, gerek ağırlıklı olarak elbirlik (savaşa) çıkın. Allah yolunda mallarınızla,canlarınızla cihad edin. Eğer bilirseniz bu, sizin için çok hayırlıdır.”(Tevbe 41)

   “Allah’a ve Peygamberine iman edip mallarınızla, canlarınızla Allah yolunda mücahede edersiniz. Bu sizin için çok hayırlıdır; eğer bilirseniz.” (Saf 11)

DİNİ KONULARLA OYALAMA TAKTİĞİ

   Allah ve Resulünün yoluna aykırı olan görüş ortaya koyanlara bakın, Müslümanların gündemini nasıl meşgul etmeye çalıştıklarını göreceksiniz. Hazreti Adem’e baba bulacak kadar beyinle irtibattan yoksun bu sefihler bizleri de savunmada bırakarak suni gündem oluşturuyorlar.

   Diğer yandan Müslümanları arabanın daha iyisine, evin daha genişine ulaşmakla, kadınları modayla, çocukları youtuber olmak ve sonu gelmeyen oyunlarla, tüm halkı iğrenç dizi sinema ve programlarla meşgul ediyor, oyalıyorlar.

   Düşman ise diş biliyor, hazırlık yapıyor…

   Elbette meydanı bu cahillere bırakacak değiliz ama Müslümanları da cihad konusunda uyandırıp şuurlandırmak vazifemiz.

   Sizler de her gittiğiniz yerde gündemi değiştirip kafirlerin planlarından bahsederek neticeyi cihada getirmeli ve memleketimize karşı vuku bulacak herhangi bir saldırıda alacağımız konumu tartışmalısınız.

   “Onlarla çarpışınız. Allah onları sizin ellerinizle (onları) azablandırsın hor ve aşağılık kılsın ve onlara karşı size zafer versin mü’minler topluluğunun göğsünü şifaya kavuştursun. “ (9/14)

   www.ihvanlar.net

Reklamlar

Hedef Türkiye Cihada hazır Olun” üzerine 12 yorum

 1. Şoktayım…
  Sizi yıllardır takip ederim ama basiret ve irşadda resmen bu paylaşımınızla level atladınız. Helal olsun HElal!

  Bizi herşey ama herşeyle oyalayıp onlar silahlarını geliştiriyorlar. Cihad şuuru itikatla beraber aşılanması farzı ayn haline gelmiş vaziyette.

 2. Maşaallah ne güzel bir yazı kaleme almışsınız.Evet bu milleti dediğiniz tüm şeylerle ve hatta daha fazlasıyla oyalıyorlar.Dünyaya rağbetimiz arttıkça artıyor,sonu bir türlü gelmiyor.En iyi şeylerin hep kendimizin olmasını istiyoruz.Rahata çok alışmışız ufak bir sıkıntıya gelemiyoruz.Bazen rahatımız o kadar iyi oluyor ki rahat batıyor.
  Ayrıca müslümanların cihad konusunda bilinçlenmesi lazım.Cihad olmazsa bu millet de müslmanlar da zillete düşer.Cihadı bizlere sanki kötü birşeymiş gibi lanse ettiler.”Bu zamanın cihadı kalemle yapılan cihaddır!” deyip kılıçlarla yapılan cihadı, modası geçmiş bir uygulama gibi gösterdiler.Kadınları bedenen soydukları gibi erkekleri de fikren soydular.İsrail askerlerinin çocuklarla çekilmiş fotoğrafını gördüm bugün, çocuğun elinde koca bir tüfek ya da silah.Bunu yapan bir müslüman olsa idi,teşhis belliydi:TERÖRİSTLER!Ne diyeyim Allah sonumuzu hayr eylesin.İnşaallah daha şuurlu müslümanlar oluruz.Dostumuzu da düşmanımızı da daha iyi tanırız.

 3. Bu söylenenlere katılıyorum. Ama yıllardır vaazlarda bu sistemin okullarına öğrenci göndermeyin tavsiyesi veriliyor ve sadece bu yüzden eğitim bizim milli ve Müslüman kardeşlerimiz için hep en büyük eksiklik oldu.
  Halen çocuklarını okullara göndermeyenler de var. Fetva verilebilen resmi okullar da ateş pahası… Oysa bu tavsiyeyi veren hocalarımız gayet devletin resmi imamları!
  Günümüzde fen bilimleri okullarda verilebiliyor ise Türkiye’nin hızla kendi savaş uçağını yapması, milli hava savunma sistemini kurması kimlerin eliyle mümkün olacak? Biz ehli sünnet müdafaası yapmaya çalışırken yöneticilerimiz, mühendislerimiz hep karşı taraftan yetiştiler, yetişiyorlar. Ben bir yazılım mühendisi olarak sektörde cumadan cumaya namaz kılan birini görsem sevinecek haldeyim. Biz müslümanlar olarak her yerde her makamda bulunmalıyız. Bu devrin de bir tür cihadı budur.

 4. ve aynı zamanda dikkatli ve temkinli olmak gerekir zira bu mühim konuda, ‘ham’ların hemen atlayıp kırmızı görmüş boğa misali başka ehemmiyetli şeyleri göremeyip isabetsiz ve karışık işlere gark olunabiliyor bir anda.

  O yüzden daima böyle konuları tecrübeli, yaşlı, görmüş ve yaşamış, sabırlı ve ferasetli zatlarla istişareyle gidilmezse.. ozaman işte günümüzde olduğu gibi yeryüzünde ihtilaf hakim oluyor.

 5. ben de mühendisim ve üniversite boyunca mecbur kalmadıkça karşı cinsle neredeyse hiç iletişim kurmamış insanlar biliyorum, ama ortamin çok kötü olduğu da doğru malesef.

 6. Heyet 1 ve heyet 2 isimli kitap serisini okuyordum kapadım uyuyacaktım buraya baktım aynı orada neyden bahsediliyor sa siz aynı konuyu ele almışsınız şok oldum nerdeyse tevafukun böylesi dedim kendi kendime Cihad unutulunca korku sardi bedeni aman dileyen batı sayemizde guclendi der susarım. ..

 7. İmamı Rabbani hazretleri cihad hakkında: “Şeriat kılıçların gölgesi altındadır” hadisi değer olarak üstün bir iş olup, dua askerlerine bağlıdır. Bu dua askerleri fukara ve ashab-ı beladır. Çünkü fetih ve nusret iki kısımdır. Biri sebeplere bağlı olan kısımdır ki bu savaş askerleriyle alakalı olan fetih ve nusrettir. Diğer kısım ise, sebepleri sebep eyleyen Allah katından gelmektedir. Allahu Teala’nın buyurduğu:”Nusret(yardım) ancak Allah katındandır”(3/126) ayeti bu manaya işarettir ve dua askerleri ile alakalıdır. Dua askerleri fakirlikleri ve gönlü kırıkları ile öne geçip sebepten müsebbibe yükselmişlerdir.
  Dua kazayı dahi reddeder. Hadisi Şerifte: “Kaza ancak dua ile reddolur” buyurulmuştur. Kılıcın ve cihadın kaza reddinde bir gücü yoktur. Bu manada zaafiyetlerine ve gönlü kırıklıklarına rağmen dua askerleri, gaza askerlerinden daha kuvvetlidir. Dua askerleri gaza askerlerine ruh gibidir, gaza askerleri de onlara kalıp. Mutlaka gaza askerlerine dua askerleri lazımdır. Fakirler, zillet içinde, miskin, beceriksiz, itibarsız olmasına rağmen dua ordusu olmuşlardır. Fakirlik iki cihanda yüz karalığıdır sözüne rağmen bazı yerlerde bunlara ihtiyaç olmuştur. Bu itibarsızlıklarına rağmen onların itibarı olmuştur, anlatılan yerlerde diğerlerinden üstün tutulmuşlardır. Hadisi Şerifte:”Kıyamet günü ulemanın mürekkepleri şehidlerin kanı ile tartılacak ulemanın mürekkepleri ağır gelecektir” buyurulmuştur. Bu mürekkep ve yüz karalığı onların izzet ve itibar bulmalarına sebep olmuştur. Derecelerini aşağılıktan alıp yükseklere çıkarmıştır.

 8. Bir çift lafta Allah rızası için ülkeyi yönetenler için yazsanız.Bütün ayetler sadece biz halk için mi indi? Saydığınız ve saymadığınız boğazımıza kadar çıkan ahlaksız yayınların müsebbibleri sadece bizler mi?Allah’ ım aklımıza ve imanımıza sahib çıkmayı İman ve Salih ameller nasib et.Amin

 9. cihat diyoruz cihadı samimi olarak savunanları, cihat yapanları desteklemiyoruz. Erbakan hocanın ömrü cihadı anlatmakla geçti lakin anlaşılabildi mi hayır. Yaptıkları yayınlarla milletin ahlakını bozuyorlar diyoruz önce ahlak ve maneviyat diyenlere sırt çeviriyoruz. Etrafımız düşman kaynıyor yerli ve milli savunma sanayimizi kurmamız lazım diyoruz ağır sanayi diyenleri görmezden geliyoruz. İslam ülkelerindeki müslümanların hali perişan diye söyleniyoruz ama çözüm islam birliği diyenlere omuz silkiyoruz. Velhasıl kendimize çeki düzen vermedikçe şuurlanıp ona göre hareket etmedikçe Allah tabi bizi bu belalardan sıkıntılardan kurtarmaz bize yardım etmez.

 10. Kusura bakmayın ama ben devlet büyüklerinin yabancı müslüman olmayan devlet adamları ile el sıkısmasini dost gibi görünmesini doğru bulmuyorum.Lütfen dürüst olalim.Böyle yapmakla dost edinmiş gibi olmuyor muyuz.Allah onları kendinize dost edinmeyin demiyor mu biri bu düşünceme cevap yazarsa sevinirim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s