Caner Taslaman'ın tosladığı anlardan sadece biri

   Bu konuyu gündeme getirmemeye çalıştık. Çünkü gündem bu tartışma ile boğularak siyonist yahudi israil’in işgali, şerefsizliği ve adiliği perdeleniyor.

   Ancak onlarca sahneden şu sahne görülmeye değerdi.

   Hadis hakkında konuşan Caner Taslaman daha zayıf hadisin hükmünü bilmiyor. İşte sorun burada. Adam alanı olmayan yerde oynuyor. Bu adamla neyi tartışacaksınız?

   Sorduğu soruya ilmi ve akli cevap veriyorsun adam yine aynı nakaratı tekrarlıyor. Hani biraz samimiyet olsa: “ben bu hadisin böyle bir anlam içerdiğini bilmiyordum, bir araştırayım, bir bakayım, aslı nedir? sizin dediğiniz gibi midir?” der. 

   Daha önce belirttiğimiz gibi programın başında şunu sorsaydı “Kur’an diyorsunuz, Kur’an’dan birşeyler çıkarmaya çalışıyorsunuz, hangi Kur’an ilimlerini okudunuz?”

   Program başlamadan biterdi.. Evrimciyim diyen Kur’an ilimlerinden zerrece nasiplenmemiş felsefeci bir adamı muhatap alıp “ilim” merkezli bir tartışma yapmak saçmaydı. Ama oldu. Caner Taslaman’ın cehaleti tescillenmiş oldu.

Reklamlar

Caner Taslaman'ın tosladığı anlardan sadece biri” üzerine 14 yorum

 1. Caner Tas…. dan köseye sıkışınca öyle sesler gelmeye başladıki ölölölölö eeeee mölölö tipi sesler, sandım ki tıkanan gider borusuna hela banyo mutfak gideri gibi ,porçöz dokunce açılırda bir ses çıkarya aynı o sese benzettim 😊😊😊😃😂 ilahi tas…. sende olmasan giden hafta bizi kim güldürecek ti elinin yüzünün çamuruyla felsefeci kalkmış bana hadis yalanlıyor bu evrimci felsefecileri darica ,…. bahçesine neden tikmiyorlar anlamadım

 2. Kardeşim Mahmut Efendi ye laf gelse gündem felan bakmadan savunursun! Orada bu adam Hz. Peygamber ı savundu, sen gündemin yapmazsan diğer gavur işine geldiği gibi sunar…

 3. Bence bu programın hiçbir yere varmayacağı başından belliydi. Bu Taslaman denen adamda inad-ı küfri hastalığı var. Bu hastalığın tedavisi yoktur, Hz. İsa (aleyhisselam) dahi bunun tedavisini bilmiyorum buyurmuştur. Adam, Kur’anı Kerimi anlamak için herhangi bir ilme sahip olunması gerektiğine inanmıyor ki, ne ilmin var bu konuda diye sorasın. Hariciler ve Wehhabiler de böyle, hatta bu zındıka diyoruz ama araştırma yapsan bizim memlekette müslümanım diyenlerin yarısından fazlası Kur’anı Kerimi okur, anladığını sanar ve dahası o anladığıyla hüküm çıkarmaya, amel etmeye çalışır. “Okuma kardeş, meal okuma” desen, sana kötü kötü bakar, ilmihal bilmez, Tefsir okur, Hadis kitabı okur. “Onları da okuma”. Zahiri ilmin yoksa okuma. Saf bal şifadır fakat ham bünyeye zehir olur, öldürür. Biraz ilmin varsa, oku, ama anlamaya çalışma, teberrüken oku. Bırak onları büyükler okusun, Cübbeli okusun, sen sadece onları dinle.

  Adam, Kur’an yerine “kuran” diyor, En’am yerine “enam” diyor. Programın birçok yerinde Kur’anı Kerimi sadece mealinden okuduğu zaten belli oldu, belki doğru dürüst arapçasından okumayı dahi bilmiyor (Bilse “kuran” demez). Hz Ömer, Hz Ebu Bekr (radıyallahu anhüm) isimleri geçiyor, Ömer, Ebu Bekir, Osman diyor, sanki asker arkadaşından bahsediyor. Zındıkları sonu ebedi cehennemdir. İslama olan bu ihanetlerinin bir karşılığı olarak Allahu Teala bunların kalplerini mühürlemiştir, asla gerçeği göremez, bu hastalıktan kurtulamazlar. Ne söylersen söyle.

 4. Bu konu da önemliydi ihvanlar.net. Çok saçma bir program oldu.Bakarken,dinlerken sıkıldım ve bunaldım.Bir taraf taramalı tüfek gibi kısa kısa pekçok sorusunu sıraladı.Diğer taraf da hadis ilmini bilmiyorsun,şöylesin böylesin,10dk yetmez diyerekten süresini doldurdu çok azını yanıtladı.Ebubekir Sifil Hoca biraz seri olup verebildiği kadar cevap vermeliydi.Zaten Caner Taslaman ın dini ilimlerde bir bilgisi olmadığını dünya alem biliyor bunu dakikalarca ifade etmenin kimseye bir yararı yoktu.”Dövme” ile ilgili ayet zikredildi keşke ardından kadınlara iyi davranılması gerektiğiyle ilgili hadislerden de bahsedilseydi.Kısaca kadınların dinen haklarından da bahsedilseydi.Caner Taslaman belli ki müslümanların aklını bulandırmaya çalışıyor,bunun için adam deve idrarını bile getirmiş.Adamın sıraladığı hadislerin pekçoğunun açıklaması yapılamadı.Pekçok kişinin özellikle gençlerin aklına şüpheler düşmüştür.Elhamdülillah müslümanız,İslam teslim olmak demek.Bazı şeylerin açıklaması olmaz teslim olmalıyız o durumda,ancak açıklanabilecekler de izah edilmeden program bitti.Aklımda sadece iki tarafın sen şusun sen busun demeleri kaldı,bana göre yararlı değil zararlı bir program oldu.Tabi herkesin düşüncesi kendinedir.Bir daha böyle bir program olacaksa karşısındakinin kim olduğu iyice bilinsin de öyle çıkılsın.Sonrasın da sen böylesin şöylesin demenin kimseye yararı yok.Sakinliği korumak gerekir.Maalesef asrımızda herkes din adamı oldu.Bilip bilmeden kolayca yorumlar getirebiliyor.Caner Taslaman ın da bazı hadislere karşı şüphesi olduğunu anlayabilirim,bu hadisleri anlamaya çalışmasını anlayabilirim ama adamdaki maksat bunların izah edilmesi değil de programı izleyenlerin gönlüne şüphe tohumları ekmekti adeta.Hiçbir izahtan tatmin olmadı zaten.Amaç da onu tatmin etmek değil seyircilere birşeyler anlatabilmek olmalıydı.ihvanlar.net imkanınız varsa o kişinin söylediği hadisleri sırasıyla sizler açıklayabilir misiniz?Bana da birşey sorulursa bunlarla ilgili açıklayabilmek isterim.Ayrıca ben de bazılarını gerçekten merak ettim duymadığım hadislerdi. Sıhhat derecelerini de merak ettim.Cner Taslaman 10 dk içinde sadece bu hadisleri sıraladı karşı tarafa da izah etmesi için vakit hem yeterli değildi hem de atışmalardan süre yetmedi.Açıklaması olmayanlarsa başımızın gözümüzün üstünde.Orada iman devreye girmeli.Yine buna benzer bir program yapılırsa çok hazırlıklı olunsun lütfen.

 5. Profesyonel idrar üreticileri (Bir geyik idrarından 300 bin dolar kazanıyorlar)
  Dünyanın En İlginç Meslekleri
  Geyiklerden idrar toplamanın oldukça karlı bir iş olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle çiftçilik mesleğiyle uğraşanların tercih ettiği bu işin oldukça basit olduğu söyleniyor. Öte yandan yalnızca bir geyiğin idrarından 300 bin dolar kazanmak mümkün.

 6. Bence Taslaman’ın programda söylediği hadisleri ilmi olarak açıklasanız güzel olur çünkü bilmeyenler için şüphe uyandırabilir ilk yoruma katılıyorum, Ehli sünnet’in ilmi çerçevede her konuya cevap verebildiğini görmeliler..

 7. Tamamen katılıyorum. Sifil yanlış tercih. Bu sapıkların ekmeğine yağ sürdü.

 8. Hadisi Şerifte: Size iki emanet bırakıyorum onlara sıkı yapışırsanız kurtulursunuz. Biri Allah’ın kitabı biri ehli beytim.
  Hazreti Ali’ye biri gelerek başım ağrıyor diyor. Hazreti Ali okuyor adamın baş ağrısı geçiyor. Adam ne okudun diye soruyor, bir defa fatiha okudum diyor. Adam, bana söyleseydin ben okurdum diyor. Hazreti Ali: Sen bir değil yüz defa okusan geçmez bu kalb işidir diyor. Kalbi tasfiye ve nefsi tezkiye işidir, o da mürşide gitmekle oluyor. Yine Hazreti Ömer’in halifeliği devrinde 3 hediye gönderiliyor. Bunlardan biri de düşmanını öldürmesi için zehir. Hazreti Ömer: Benim en büyük düşmanım nefsimdir diyerek zehri içiyor birşey olmuyor. Rasulullah’ın sohbetinde kalbleri ve nefisleri terbiye olmuştu.
  Rasulallah bazı sahabelere şunları okursan sıkıntıların gider bazısına şunu okursan fakirlikten, dertlerinden kurtulursun gibi böyle sahabelere buyurmuştur. Şimdi bunu kitaplarına yazan kişiler, Rasulallah aleyhissalatü vessellem şöyle buyurdu, sıkıntıda olan, geçim darlığı çeken, çeşitli sorunları olan şunları okusun diyorlar insanlarda bunu okuyor ne sıkıntıları geçiyor ne sorunları çözülüyor, ondan sonrada hadisler sahih mi demeye başlıyor. Halbuki alimlerin kitabında sahte hadis olmaz. O kişiler mürşidlere gönderse o zaman o şüpheler gidecek. Nefsi tezkiye olan kalbi tasfiye olup belli bir seviyeye gelse zehirde içse tesir etmez. Hadislerde bildirilen duaları okusa sorunları gider.
  Kur’an Peygamberimize yönlendiriyorsa, Peygamberimiz aleyhissalatü vessellem’de ehli beytime sıkı yapışın diyerek ehli beytine yönlendiriyor. Çünkü sünnetin menbası, muhafızı ve en iyi ittiba edeni olmasıyla ehli beyttir.

 9. Sifil hocaya tavsiyemdir, cahil adamlarla tartışmaya girme. Büyük Müctehit imamlardan biri dahi cahille başaçıkamamış diye hatırlıyorum !

 10. Küçükken meal okuma hastalığı vardı bende.Bakara suresi hem uzundu hem de hep Yahudilerden bahsediyordu.Kendi kendime Yaradanın muradı nedir acaba hep Yahudilerden bahsediyor diye düşünürdüm.
  Zamanla her nerede fitne bozgunculuk varsa orada bir yahudi parmağının olduğunu gördüm.
  Adı bizdendi güya bizim gibi inanmıştı.Hep aynı taktik vardı.100 sözün 99 u hak suretindeydi ama o bir tanesi genç dimağların beynine atom bombası gibiydi.
  Sabataycıların soyadlarında hep bir man men vardır.Bunun hocası Oktar da da hep bir yahudi sevgisi…Oktar da ilk çıktığında islam adına çıkmıştı.
  Yanlışsa lütfen düzeltin sanırım Hz.Osman (ra) a din adına bir gurup gelip öncüleri ileri geri konuşmaya başladı.Hz.Osman (ra) ın cevabı günümüze ışık tutacak kısa ve öz bir cevaptı.Seni doldurup üzerime gönderenlere dönde bir bak.Çünkü bu kişinin arkasındakilerin hepsi güya müslüman olmuş yahudilerdi…..
  Biz Allaha (cc) ve Resulüne (sav) iman etmişiz…
  Ebubekir Hocaya kızanlarda olmuş.Ancak şu iyi bilinmelidir ki her şey akli delillerle izah edilemeyebilir.Hz Yunusun balığın karnında yaşaması … Efendimizin Miraç hadisesi…Hz Süleymanın cinleri çalıştırması…Belkızın tahtının göz açıp kapanmadan Hz Süleymana getirilmesi…Hz Musa kıssasında çocuğun öldürülmesi…Diyelim ki izah ettik.Sanılmasın ki onlar ikna olacaklar.Hayır onlar hep fitne peşinde koşacaklar.Sineğin diğer kanadında ki panzehir misali bilim ilerledikçe Efendimizin sözlerini tasdik edecek….

 11. “Meal okuma hastalığı” pek uygun düşmemiş,ama niyetinizin halis olduğunu zannediyorum

 12. Bu program tekrar yapılsın istek yapılsın açıkçası Ebubekir hoca taslamanin ortaya attığı hadislerin hepsini aciklayamadi bi ona zaman yetmedi adam durmadan ortaya hadis atıyor ve birçok izleyicinin aklına siralaya siralaya soktu programa tekrar cikilmali ve ebubekir hoca aciklayamadigi hadisleri ilmi şekilde açıklamalı lütfen istek yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s