Ali Köse Ehli Sünnetten rahatsız oldu

   Laiklik ve demokrasiyi benimseyip savunan Marmara ilahiyat dekanı Ali köse Ehli Sünnetten rahatsız olduğunu gösterdi.. Kendi çevresine İhsan Hocaya dikkat edin mesajı gönderdi.

ALİ KÖSE HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Reklamlar

Ali Köse Ehli Sünnetten rahatsız oldu” üzerine 9 yorum

 1. Lütfen bu ali köse denilen adama temel dini bilgiler kitabından eğitime baslatin.Bu adamı buraya dekan atayanlar da bilinçli getirmişler. Bu dekanlığı değil, dükan liği isletemez. Ah ah bu vatan üzerinde ne kadar sahtekar adam geldi(hoca kılığında).

 2. Marmara ilahiyat kimlere kalmış. Bir de kadınlara İhsan hocayı hedef gösteriyor. Kendisine yapılsa ne yapardı acaba

 3. Hadisi Şerifte buyuruldu: İşlerini kadına bırakan topluluk felah bulamaz.
  Kadınlardaki şefkat ve bu şefkattaki fedakarlık hakiki bir ihlastır ve karşılıksız bir fedakarlık ifade ettiğinden bu zamanda çok önemlidir. Bir anne çocuğunu kurtarmak için karşılık beklemeden kendini feda etmesi fıtri vazifesidir ve hakiki ihlastır. O şefkatle çocuğun terbiyesini yapar ahiretini kazandırır. Bu gösteriyor ki kadınlarda kahramanlık var. Bu kahramanlığın açığa çıkmasıyla hem dünyasını hem ahiretini kurtarabilir. Kadınlardaki seciye(karakter) o dur. Bu da İslam adabı ve İslam hükümleri ile olur. O şefkatini çocuğunun terbiyesinde kullanır. Fakat kötü akımlarla o seciye suistimal edilmiştir, yanlış algı oluşturmaya çalışılmıştır. Kadının şefkat, sadakat ve çocuk terbiye etme özelliğini göstermesi gerekirken zalim erkeklerin şerlerinden ve tahakkümlerinden kurtulmak için zoraki olarak seciyelerinin aksine acziyet göstererek riyakarlığa girme kendini beğendirme gibi kötü huylara girerek sadece şehevi meta gibi kullanılmaya çalışılmıştır. Bunu da kadınlara ekonomik özgürlük, kocana köle olma diyerek yapılmaya çalışılmış hatta yönetici yapılarak diğer kadınlara örnek gösterilerek teşvik edilmiş ve evlerinden ayırmak suretiyle evine hizmet yerine başkalarına hizmet ettirilmiş ve şehevi meta aracı gibi kullanılmıştır. Madem bir kadının kocasına hizmeti kölelik ise o kocanın hanımının ve çocuklarının rızıklarını temin ederken başkalarına hizmet etmesine ne diyecekler. Eğer kadın düşünse akşama kadar başkalarına hizmet etmek mi daha iyi yoksa kocasına hizmet etmek mi? Yine düşünse çocukların geleceği için çalışmak diyerek sadece para yönünden refah sağlamak mı daha iyi yoksa paradan çok önemli olan asıl çocuğun geleceği olan terbiyesiyle ilgilenmek mi? Böyle düşündüğünde rahatının evinde olduğunu çocuğun terbiyesinin maddi refahtan önemli olduğunu bilir. Terbiye olmamış çocuk maddi refaha ulaşsa her türlü kötülüğü de yapabilir.
  Kadın, fıtraten erkek nazarlarından sıkılır. Diğer hususta kadın erkek karışık olarak bulunulması fuhşun yayılmasına zemin hazırlanmış olur, toplumsal bozulmalara sebebiyet verir, hem de musibetlere kapı aralanır.
  Abdülkadir Geylani hazretleri: Yerini bilmeyene kader yerini öğretir.

 4. Ihsan Senocak hoca bir numara duruşuyla bile farklı insanın adı dekan olsa ne yazar sadece etiket artık ilahatcilara da güvenmiyoruz…..

 5. diyanetin başına ne iğidüğü belirsiz adamlar geleceğine İhsan Şenocak hocaefendi gibi ehli sünnet ve işinin ehli birinin gelmesi daha doğru olacaktır. hem sünneti yaşatır, hemde Allahın dini ile alay eden tv lerde boy gösteren sünnet düşmanı sahte hocaların korkulu rüyası olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s