Arakan'da Müslümanlar katlediliyor

3 GÜNDE 3 BİN MÜSLÜMANI KATLETTİLER

Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Sözcüsü Dr. Anita Schug, Myanmar’ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman’ın katledildiğini söyledi.

KATLİAMLAR SORUŞTURULSUN

Arakan Rohingya Ulusal Örgütü, Myanmar hükümetine Arakan’da Müslümanlara karşı devam eden katliamların soruşturulması için bağımsız bir komisyon kurması çağrısında bulundu.

MÜSLÜMANLAR DEVLETSİZ SAYILIYOR

Myanmar’da 1982’de kabul edilen yasayla vatandaşlık haklarını kaybeden Arakanlı Müslümanlar “devletsiz” sayılıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “eziyet gören dini azınlık” olarak kabul edilen Arakanlı Müslümanlar, hem şiddet olaylarına hem de yasal, ekonomik ve toplumsal ayrımcılığa maruz kalıyor.

TRT World Arakan’da yaşanan zulmün bütün boyutlarını özel görüntülerle dünyaya duyurdu.

Reklamlar

Arakan'da Müslümanlar katlediliyor” üzerine 22 yorum

 1. biz Allah’ın dinine sahip çıkmazsak Allah teala niye bize sahip ciksin.
  yazik bize. hala rahattayiz. bir unlu ölüyor butun haber siteleri, tv ler an ve an ayrintilariyla servis ediliyor. binlerce kardesimiz ölüyor ve kan degistirmis gibi kimseden cit cikmiyor. kimligimizi kaybediyoruz. hicbirsey yapamiyoruz

 2. Aynen islam a sahip çıkmamız lazım Müslümanlara yardım etmemiz lazım ama nerde
  Binlerce müslüman şehit edildikten sonra harekete geçiyor yetkililer olmaz
  Gerekirse burya gelsinler gerekirse biz gidelim ama böyle olmaz
  Bir kafir ölse gündem den düşmüyor ama binlerce müslüman şehit ediliyor orali olan yok

 3. ALLAHIM, Myanmardaki kardeslerimizi biz unuttuk, Dünyaya daldik, ama sen kesinlikle unutmazsin,bizim kimligimiz müslüman, tatbikate gecirme konusunda , sinavi kaybettik ! ama yinede umudumuz var, kardeslerimizi yardim et Allahim,o yüce Kahhariyet SIFATIN hürmetine, bu mübarek gün ve geceler hürmetine, Habibine gösterdigin hicret hürmetine, bu kardeslerimize bir cikis yolu göster, Amin Ya Muin, velhamdulillahi Rabbil-Alemin!!!

 4. Her zaman her yerde ifade ediyorum: Türkiye, gerekirse şeytanla da işbirliği yaparak, acilen ürkütücü ve korkunç bir şekilde silahlanmalı.. Düşmanın gözü taaa uzaklardan korkmalı, zangır zangır titremeli.. Bir Müslümana zulüm yapmaya yeltenecek olan kâfir korkudan bu düşüncesinden anında sıyrılmalı.. Tabii bunu özellikle günümüz Türkiye’si için ifade ediyorum.. 28 şubat zihniyetin hakim olduğu bir Türkiye için aynı temennilerde bulunur muydum bilemiyorum zira öyle bir zihniyetin iktidarda bulunduğu Türkiye büyük ihtimalle namlularını Müslümanların üzerine çevirirdi.. Özal zamanında Kuzey Irak Kürtlerine kapımızı açtık, Suriyeli kardeşlerimize kapımızı açtık.. İçlerinden kadirşinas vefalılar çıktığı gibi teröristler de çıktı askerimizi, polisimizi şehit etti.. Osmanlı mirası Türk milleti her daim mazlumun yanında durmuştur.. İçimizde nüfus kağıdında Müslüman yazan bir takım azınlık durumundaki dinsiz imansızların havlamalarını dikkate almadan kanaatimce sıra Arakanlı Müslüman kardeşlerimize kucak açmaya sıra geldi.. Nasıl 3 milyon civarında Suriyeliyi ülkemizde barındırıyorsak Türkiye on binlerce, yüz binlerce hatta gerekiyorsa ülkelerinde sayıları bir-iki milyona düşen tüm Arakanlıları Türkiye’ye almalı ve onları başta doğu ve güney doğu bölgeleri olmak üzere memleketin yaşam tarzlarına uygun muhtelif yerlerine yerleştirip toprak ve hayvan vererek geçimlerini sağlamalarını temin etmeli.. Millet eminim ki hükümeti bu konuda maddi olarak destekleyecek ve kardeşlerinin yeniden hayata tutunmalarına büyük katı sağlayacaktır.. Yine eminim ki bu Arakanlı mülteciler içerisinde askerimize polisimize silah çekecek bir tane bile terörist çıkmayacaktır.. Kadirşinas vefalı insanlara mı kucak açmak daha evlâdır yoksa nankörlük için fırsat kollayan potansiyel PKK sempatizanlarına mı?

 5. YA RABBİ SEN KERİMSİN..AZİZ SİN LATİFSİN.. YÖNETİCİLERİMİZE İSLAMİ HASSASİYET LUTFEYLE…MÜSLÜMANLAR KAN AĞLIYOR YA RABB NE OLUR YA RABBİL ALEMİN…

 6. YAZIK MÜSLÜMANIN HALINE, KALKIP neymar isimli bir topcuya 222 milyon euro
  para harciyorda, yeryünde aglayan müslümanin acisini paylasmak icin acaba ne kadar euro harciyor, ama Allah bunlardan habersiz degil, Diledigini aziz,diledigini zelil eder !

 7. Zulme sessiz kalan yarın mahşer de çığlıklarına sessiz kalınır,herkes ne ekerse onu biçecek,aman ben rahatımı bozamam başkalarından banane diyenler bunun sorumluluğundan kurtulamayacak

 8. Budistlik için ahlak dinidir diyenleri kınıyorum.Onların ayaklarına kadar gidip onların reklamlarını yapanları da kınıyorum.Demek yeryüzüne bu budistler hakim olsalarmış,Dünya yüzünde müslüman bırakmayacaklarmış.Bizlere kan kusturacaklarmış.
  Ben de Myammar ve Arakanlı kardeşlerimizin gelmesi taraftarıyım.Ancak bu çözüm ne kadar hayata geçirilebilir, bilmiyorum.Ama birşeyler yapılmalı.Ben bir video seyrettim Arakanlı kardeşlerimizle ilgili hala unutamadım.Fazla da bakamadım.Bu zulümler bir hayvana yapılmaz.Kaldı ki insana yapılıyor.Bunu yapanlar insan değil hayvandan da daha aşağı.Müslümanlar bir olsa,bir başımız olsa,kafirler korksa bizden.Allah’ım yardım eylesin kardeşlerimize bizleri de affeylesin,çünkü hiçbirşey yapmıyoruz.

 9. Yorumlada olmuyor birşeyler yapılmalı burda facede yorum yapmaylada olmuyor belki biz yorum yaparken bile bir çocuk olduruluyor.peygamberimizin (s.a.v.)veda hutbesi de ne buyuruyor çok müslüman olacak ama etkileri akan seldeki çerçöp gibi olacak.sahabe soruyor ya Muhammed (s.a.v.)nasıl olur bu kadar müslüman nasıl çerçöp gibi olurMuhammed s.a.v.buyurdular Allah c.c.onlarin kalplerine korku verdi kıyamet alameti bunlar.kalplerimiz imanla dolsun kalbimiz kararmasin amin inşallah.

 10. Çok güzel bir bakış açısı güzel bir çözüm askere polise silah sıkanlara kapılar sonuna kadar acildida mazlum Müslümanlara mi açılmayacak müslüman kardeslerimizi düşünüyorlarsa arakanlilari alsınlar silah kaçırıp sınırdan Türkiye’yi terör yuvası haline getirenleri degil

 11. …..suriyedeeeeee, ıraktaaaaaaa, doğu türkistandaaaa, filistindeeeee diye bağıra çağıra edilen dualara, birkaç yıldır mayanmardaaaaaaa şeklinde eklediğimiz Arakanlı müslümanlara zulüm yeniden gün yüzüne çıkacak hâle geldi. Bitmiş miydi ki? Haberimiz yok. Paçalarından güzel ahlâk, erdem ve bilgelik dökülen budistler kudurdu yine. İşkence, tecavüz ve cinayet hepsi var.
  Tabi ki elden birşey gelmiyor dua etmekten başka. Üç beş kuruş da ver vakıfa, tamam.  Kim bırakıp gidecek çoluk çocuğunu, işini gücünü,  ödemelerimiz var bizim. Allah yardımcıları olsun ne diyelim.
  Böyle giderse bu dualara yakında türkiyedeeeeeee diye acıklı bir nida daha eklenecek.
  Allahım,
  Dünyanın dört bir tarafında zulüm altında inleyen müslümanlara, cennetin en güzel   yerlerini ver ki bize haklarını helal etsinler. Bize şehadeti, dünyaya tercih edecek şuur ve cesaret ver. Müslümanlara hakiki iman, birlik ve kuvvet ver. Bu zulmü durduracak İslam ordusunda bize de nasip ver.

 12. Cok guzel yerinde yorumlar ama şunuda unutmamalıyı ki şuanda son sünni kalesi biz kaldık,zaten istedikleri bu,celallenip savaşa girsinler,peki hangi biriyle başedelim.filistine zulüm eden isreillemi.esedlemi,pydlemi pkklamı barzaniylemi,amerika,almanya,fransa,yada digerleriylemi?gercekten ülkemiz bir cikmazda Allah yar ve yardimcimiz olsun.

 13. uçak gemisi ne işe yarayacak diyen süper zekalar umarım ne işe yarayacağını anlamışlardır ..
  birde parayı köprüye çimentoyamı yoksa en azından bir kkore mi olmak için mi harcamak gerekiyor buda güzel bir musibet rusya ve kkore müslüman ülke olsaydı myammar’ı oturduğu yerden yerle bir etmişti

 14. Evet, İslam Âlemi tabii büyük sıkıntılar yaşıyor. Orada mesela bir azınlık bir nevi katliama tabi tutulurken bütün dünya seyirci kalıyor. İslam Âlemi de seyirci kalıyor. Evet, acı görüyor, acı duyuyor, üzülüyor fakat yine buna sebep olanlardan yardım istiyor. Hâlbuki bugün İslam âlemi kendileri bir araya gelse sadece dur demesi yeter. Fakat İslam âlemi bir araya gelip dur diyemiyor. Her biri tek tek zaten İslam’a düşman olanlara aman bunu durdurun diye yalvarıyor. Hâlbuki bir insan elinden geleni yapmakla mükellef, elinden gelmezse başkasından yardım ister. Biz İslam âlemi olarak Müslümanları korumaya muktedir değil miyiz ki Müslüman olmayan kesimde n batılılardan, şuradan, buradan ve hatta bu katliamlara, bu işgallerle, bu istilalara, bu birbirimizi kırmaya sebep olanlardan yardım istiyoruz.

  İşte bütün bunlar gösteriyor ki biz İslamı aslında gerçeğiyle yaşamıyoruz. Gerçeğiyle yaşasak, mesela kişiler fert fert İslamı yaşasalar toplum da yaşar. Toplum yaşarsa devlet yaşar. Devlet yaşarsa İslam Milleti, İslam Medeniyeti yaşar, tüm İslam Âlemi, İslam Ülkesi yaşar. Fakat halkalardan biri koptu mu artık düzen bozuluyor. Bu nereden başlıyor. İlk bakışta sanki fertten başlıyor gibi. Önce fertler düzelsin diyoruz ve genellikle çalışmalar o yöndedir. Fert düzelirse toplum düzelir, toplum düzelirse devlet, o da düzelirse medeniyet, İslam Âlemi, İslam Milleti düzelmiş olur.

 15. Sahi bir zamanlar İslam ordusu diye bir ordunun kurulduğu ve bu ordunun kurulması sebebiyle, teşbihte hata olmaz, batılı emperyalist ülkelerin altlarına kaçırdıkları bizim şakşakçı yalaka basın tarafından allanıp pullanarak dile getirilmiş ve aylarca her gün sayfalarında ve web sitelerinde bu ordunun resmi geçitleri, talimleri, tankları tüfekleri yer alır olmuş idi. Güya teröre karşı kurulan bu ordu sayesinde Esed rejimi hemen yıkılacak ve Suriye güllük gülistan olacak idi bu yalaka basına göre. Ne oldu? Suriye’de kılını mı kıpırdattı bu ordu? Mescid-i Aksa işgal edildi, ibadet yasaklandı ve sınırlandırıldı. Kılını mı kıpırdattı bu ordu? İsrail terörü sebebiyle Filistin kan ağlıyor. Kılını mı kıpırdattı bu ordu? Şimdi ise Myanmar’da tam bir terör, vahşet ve soy kırım var. Bu ordu ne yapıyor? O zamanlar bu orduyu yere göğe sığdıramayan yalaka ve şakşakçı basın şimdilerde bütün bu saydığım vahşete ve zulüme rağmen bahse konu İslam ordusunun Myanmar’a müdahale etmesi gerektiği konusunda tek bir kelime etmiyor. Niye etmiyor? Çünkü böyle bir ordu yok. Bu ordunun kurulması haberleri tamamen palavra ve göstermelik ve halkın gazını almaya yönelik aldatmacadan başka bir şey değil.

 16. Doğruları dile getirmek hiç de ayıp olmuyor dostum. Sizin ifadenizden hareket eder isek o zaman demek ki bu ordu palavrasını atanlar münafığın önde gidenleri.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s