Cemaatler hep var olacak siz yok olacaksınız

   İngiliz uşakları yakın tarihimizde İslami cemaat adına hiçbir şey bırakmamak için bu güzel ülkede nice alimleri astı, kesti. “Tamam, bitirdik” demişlerdi. İslam ve Kur’an’a dair ne varsa yasaklayıp üzerine bir de batıdan kılık kıyafet, yasa, yaşam tarzı getirmişlerdi. Yani halkı kılavuzsuz bırakıp İslam’dan saptırmışlardı sonraki hedef ise dinsizleştirmekti.

   Mürşid/şeyh ve hocaların halk nezdinde zemin bulamaması için de filmler çevirdiler. O filmlerde hocaları/şeyhleri vatan haini, menfaatperest olarak gösterdiler, alay ettiler.

   Ancak…

  Onlar Allah’ın kitabından ve vaadlerinden habersizlerdi.

   Allahu Teala Kur’an’ı Keriminde “nurunu tamamlayacağını” buyuruyordu ve öyle de olacaktı.

   “Ol der olur” buyuruyordu ve öyle de olacaktı…

   “Allah dostlarına korku yoktur” buyuruyordu ve öyle de olacaktı…

   “Allah vaadinden dönmez” buyuruyordu ve öyle olacaktı.

   Allah (Celle Celaluhu) iman gücü ile donattığı, gayreti/himmeti sadece ümmet olan, kafirlere karşı mücadeleci, mü’minlere karşı son derece merhametli insanlar yarattı. Onları İslam’dan bî haber yaşayan halkın içinde İslam’ı zerrelerine kadar hissedip yaşayan ve yaşatma gayesi güden insanlardan kıldı.

   Onlar İslam’ı yaşayıp anlattıkça, Ümmetin imanını üzerindeki küllere üfledikçe alttaki sönmemiş kor meydana çıktı. Müslümanlar kendilerindeki bu yanan koru hissetti. O yanan kora üfürüldükçe insanlar kimlikte Müslüman, yaşayışta gayri müslim olduklarını farketti. Silkelendi, kendine geldi.

   Ve o şahsın etrafında toplanarak Allah yolunda birlik beraberlik tesis etti. İslam’ı daha iyi yaşamanın yolunu gösterenlere tabi oldu.

   Kur’an ve Sünnet yolunda, Ehli Sünnet doğrultuda ilerleyen cemaatler işte bu şekilde Allah’ın yardımı, lütfu ve keremiyle tekrar vücut buldu.

  Yani burada ALLAH’IN YARDIMINDAN bahsediyoruz.

   Astık, kestik bitirdik dedikleri cemaatler tekrar Allah’ın yardımıyla vücut buldu.

   Bu ne demek?

   Bütün dünya birleşse de Allah (Celle Celaluhu) istemedikten sonra hak cemaatlere kimse zarar veremeyecektir. Allah dostlarının başında bulunduğu cemaatler yine Allah’ın yardımına mazhar olacak ve manevi koruma altında kalacaktır.

   O halde…

   İngiliziniz, Almanınız, Masonunuz, Siyonistiniz, Ateistiniz, Kemalistiniz, Solcunuz, itiniz köpeğiniz… Topunuz… Bir yerlerinizi de yırtsanız cemaatleri bu topraklardan silip atamayacaksınız.

 

   Siz yoktunuz, cemaatler hep vardı.

   Siz sonradan türediniz, Cemaatler küllerinden doğdu.

   Sizin temeliniz yok cemaatlerin kökü tarihin derinliklerine dayanır.

   Siz yok olacaksınız, cemaatler yine varlığını sürdürecek…

   Ve şunu unutmayın, artık mevsim tersine döndü. Son çırpınışlarınız da fayda vermeyecek.

  Allah’ın izniyle…

http://www.ihvanlar.net

BUNLAR DA DARBEYİ VE FETÖ’YÜ BAHANE EDİP CEMAATLER KAPATILSIN DİYENLER. FARKI SİZ BULUN.

 

Reklamlar

Cemaatler hep var olacak siz yok olacaksınız” üzerine 9 yorum

 1. Allah razı olsun ama fetö bahanesiyle diğer cemaat tarikatlarada saldıracaklar süleyman menzil ismailağa cemaatlerin eskisi gibi etkin olmasını istemiyorlar islami cemaatleri bitirmek istiyorlar

 2. Din düşmanlarının önündeki en büyük engel nakşibendiler.
  Fetöyle işbirliği yapanlar mı denetleyeceklermiş yoksa bir asır önce Osmanlıyı parçalatıp bugünkü zulümlerin olmasını sağlayanlar, kalan ülkeyi de satıp düşmanla işbirliği yapıp sonra kahramanlık yalanıyla sahtekarlık yapanlar mı denetleyeceklermiş.
  Kim kimi denetlesin? Elbette asırlardır müslümanlığı ayakta kalmasını sağlayanların başında gelen yol.
  Devlete münafıklardan sapıklardan hainlerden değil sağlam olan müslümanlığı ayakta tutan yoldan alınmalı…

 3. Bu zaman ehl-i hakikat için, şahsiyet ve enaniyet zamanı değil.
  Zaman, cemaat zamanıdır.
  Cemaatten çıkan bir şahs-ı manevî hükmeder ve dayanabilir.

  Kastamonu(RNK) – 144
  Bediüzzaman Said Nursi

 4. Zaman cemaat zamanıdır.
  Cemaatın ruhu olan şahs-ı manevî daha metindir ve tenfiz-i ahkâm-ı şer’iyeye daha ziyade muktedirdir.
  Halife-i şahsî, ancak ona istinad ile vezaifi deruhde edebilir.
  Cemaatın ruhu olan şahs-ı manevî eğer müstakim olsa, ziyade parlak ve kâmil olur.
  Eğer fena olsa, pek çok fena olur.
  Ferdin, iyiliği de fenalığı da mahduddur.
  Cemaatin ise gayr-ı mahduddur.

  (Hubab)
  Mesnevi-i Nuriye(RNK) – 100
  Bediüzzaman Said Nursi

 5. LAZGİN, eğri oturup doğru konuşalım ARKADAŞ! Bahsettiğin söylemlerle ve eserlerle 40 yılım geçti. Hatta Rahmetli SUNGUR Ağabeyin ‘ANARŞİ SEBEP VE ÇARELERİ’ kitabını kendimi kaptırmıştım. Bak en büyük TERÖR örgütü RNK okuyanlar çıktı. Her bir FETÖCÜ ilk olarak o ESERLERİ okumak zorunda idi. İlk örgütlenmesini aramızda yaptı, bizim KARDEŞLERİMİZİ çaldı. Bizim CEMEAT yapımızdan istifade etti…. Amma hiçbir RNK Talebesi sesli olarak FETÖ’ ye karşı tavır almadı. Sahteleştirme olayında bir kısmi MUHALEFET sergilendi (SUNGUR Abi başta olmak üzre). Amma bu site mensuplarını 2011 yılında tanıdım, çeşitli isimler altında buradaki İHVANLAR ile dertleştim, 30 yıldır tanıdığım FETÖ örgütünün aleyhinde, NUR talebelerinin yanında ne söylesem, RED edildi… FETÖ ile ilgili gerçek bilgiler hiçbir zaman paylaşılmadı, MİLLET uyarılmadı.(isimlere girmek istemiyorum). Hatta 1975 yılında FETÖ’ nün kendisini MESİH ilan ettiğinin canlı şahidi, kamuoyunda yalanladı! Cemaat derken, ben tek bir CEMAAT tanırım, o da ‘Ehl-i Sünnet vel Cemeaat’ tır. Burada ki mümtaz kişiler de benim nazarımda ‘Ehl-i TARİKATTIR’. Başta Mahmud Efendi olmak üzere, bu güzide TARİKAT ehillerine şükranlarımı bir borç bilirim.
  Hayır vardır bazı şerlerde, şimdi herkes bulundğu gurubu sorgulamalı, ÖLÇÜ KİTAP ve SÜNNETTİR. Sende 1.SAİD’i sorgula, ‘münazaratı’ oku, ‘Divan-ı Harbi’ yi oku, ki dün sorgulamadığın, ‘MEHDİ’ zannettiğin, nasıl bir dönemde, neler demiş!
  Amacım kafa bulandırmak değil, Hürriyet diyerek, kimlere hizmet edildiğini, hangi safta yer alındığını gör. Abdülhamid dönemini biraz olsun oku!
  Amacım eleştirmek değil, sadece bir pencere açmak, nefis muhasebesine katkı sağlamak. Zira bende, gerek ‘VESVESE’ gerekse ‘Tabiat Risalesi’ sayesinde, çok şükür imanımı kurtardım, Allah razı olsun.

  Selam ve dua ile

 6. tanıdığım iyi bir piskolog var numarasını verebilirim. Üstadın eserlerini okusan asla böyle konuşmazsın, okumadan bilgi sahibi oluyorsunuz, yazık.

 7. IŞİD Kur’an okuyor ne yapalım Kur’an i mı bırakalım biraz mantıklı konuşmak lazım
  Ağabeylerin yaptığı o zamanlar husnu zandi. Biz evvela husnu zanla mükellefiz. Ayrıca eserleri okuyup da boyle konuşman hakikaten dusundurucu. Eserin yanlışlığını feto de bunları okudu diyerek değil direk eserden yanlış yerleri gostermen lazım.
  Ayrıca ihvanlar editörü son asrın en büyük ehli sünnet alimlerinden birinin eserine dil uzatılmasına benden ve Ahmet kardeşimiz den evvel sizin cevap vermeniz gerekiyordu. Yanlış mıyım?

 8. Cenab-ı Hak ayet-i Celilesinde ‘Din büyüklerinizi RAB edinmeyin’ der. Eserlerin isimlerini yazdık, isteyen okur, istemeyen hakaret eder. Sizlerde yahmet buyurun bahsettiğimiz eserleri okuyun, hükmü sona saklayın. Birisine ben ALİM dessem, ALİM olmaz, ZALİM desem zalim olmaz. Nasıl bir NESNENİN 3 boyutu var, her yazarın da farklı boyutları var. Said Nursi Hazretlerinin birinci dönemini eleştirmek en tabii hakkım. Daha detaya girmeyeceğim. Hürriyet peşinde koşanların, OSMANLININ idam URGANINI, bilinçli ya da bilinçsiz bi şekilde hazırladıklarını, az buçuk mürekkep yalamış herkes kabul eder. Münazarat eserinde geçen şeriat hükümeti de denilen, İTTİHATCILARDAN oluşan hükümet üyelerine bir bakın, kimlerden oluşuyor!!!! Hatta Selanikten gelen öapulcu ordusu, Hamid hanı tahttan indirince, yerine geçen Sultan Reşad Hanı selaniğe götürür, haydi bilin bakalım, Selanikte kim NUTUK yaptı.
  Değerli Arkadaşlar, hepiniz bana lazımsınız, sizlerle beraber bu ahir zamanda, ben omuz omuza beraber olacağım. Bir yönüyle de üzülüyorum, zira içerikten ziyade, hemen zarf nazara veriliyor. Beni bu yazıyı yazdırmak yerine, bahsettiğim eserleri okusaydınız, ve de keşke beni yalanlasaydınız. Sen İFTİRA atıyorsun deyip beni TEVBEYE davet etseydiniz. Maalesef okumamışsınız değerli, temiz Arkadaşlarım. Allah rızası için okuyun, para vermeye de gerek yok. erisale.com dan okuyun.

 9. BİR OLUN DİYOR MEVLA TEALA ,ADAM HALA SEN BEN KAVGASI YAPIYOR.BÜYÜKLERİN İSMİNİ ANARAK KAVGA ETMEYİN.BİR VE DİRİ OLUN.İNGİLİZ İTLERİNE TAŞ ATARKEN ÜSTAD SEN NERDEYDİN MURAT DENEN ZAT.EFENDİ BABA DA ,HİLMİ TUNAHAN DA,SEYDA DA VE ÜSTAD BEDİÜZZAMAN DA ŞU YAPTIKLARINIZDAN BERİDİR.İTTİHATI İSLAM FARZDIR.şimdi » BİR OLMA ZAMANI«

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s