Peygambere itaat etmeyenlerin Yahudilerle benzerliği

   Rıfat Oral Hocaefendi Yahudilerin sığır kesme hadisesini Kur’an ayetleri ile anlatırken bir noktaya dikkat çekiyor.

   Hani bazıları “Yahudilik temayülü” diyor ya! Aslında Resulüllah’a itaatten kaçarak kendileri Yahudiler gibi davranıyor. Çünkü onlar da peygamberlerine ellerinden geldiği kadarıyla zıt gitmeyi adet edinmişti.

   Günümüzdeki sünnet/hadis düşmanları da aynı yolda değil mi?

   Peygamberin bir hadisine iman etmek gözüyle değil inkar gözüyle bakıp nereden karşı çıkabileceklerinin hesabını yapan ama Müslümanlığı da kimseye kaptırmayan din tüccarları bahse konu Yahudilerin takındığı tavırla paralel hareket etmektedir.

http://www.ihvanlar.net

Reklamlar

Peygambere itaat etmeyenlerin Yahudilerle benzerliği” üzerine 3 yorum

  1. Ehli sünneti öldürmek istiyorlar. Türk müslüman Sünni istemiyorlar. Alevi sorun değil kızılbaslar zaten sorun değil Yahudi hıristiyan zaten onlardan. Türkiyeyi ele geçirmek istiyorlar onun için Sünni türk biri başta olmaması lazım o gavurlar hedefine ulaşması için. Almanlarin arasında yaşayan Türk Sünni müslüman bir şahidim buna.

  2. Peygamber efendimiz Sünnetine uymayan benden değildir diyor.Veda hutbesinde size iki şey bırakıyorum biri Kuran.Diğeri sunnetimdir diyor.Sadece Kuran i da bırakabilirdi .Hala bos konuşma kafalarına göre birşeyler üretme cabasindalar.Ayrıca biz din büyüklerimizin peygamberimizden sonra bizim hazinelerimiz olan evliyaullahi da seviyoruz onların yolunu ogtenicegiz.Abdulkadir Geylani İmamı Rabbani HACİ Bayram veli Hacı bektaş i Veli Mevlana Hz.Yunus Emre bu din buyuklerimizin ilim hazinelerinim nasıl kıymetini bilmeyiz.Bu büyüklerimizin Allah katında değeri ile su ahir zamanda gelmiş Kuranı inceleyelim diyen profosorlerin değeri karsilastiril mi Allah sadiklarla beraber olun diyor biraz düşünsunler artık .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s