Arakanlı kadının kıyıya vuran cansız bedeni yürekleri sızlattı!

Myanmar’ın Arakan bölgesinde yaşanan zulümden kaçıp Bangladeş’e sığınmak için yola çıkan kadın, Naf Nehri’nde botun batmasıyla hayatını kaybetti. Arakanlı kadının nehir kıyısına vuran cansız bedeni ise yürek sızlattı.

Myanmar ordusu tarafından yapılan zulümden Bangladeş’e sığınmak için yola çıkan Arakanlı Müslüman kadın, bindiği botun Naf Nehri’nde batmasıyla hayatını kaybetti.

Naf Nehri’nin kıyısında bulunan genç kadının, bir hafta önce Bangladeş’e gelmek için 25 kişiyle birlikte yola çıktığı öğrenildi. Botun nehirde batmasıyla hayatını kaybedenler arasında bulunan kadının cansız bedeni, nehrin kıyısına vurdu.

Bottaki diğer insanlardan hayatını kaybedenlerin birçoğunun cesedi geçtiğimiz günlerde aynı bölgede bulunmuştu.

İHA

Reklamlar

Arakanlı kadının kıyıya vuran cansız bedeni yürekleri sızlattı!” üzerine 8 yorum

 1. Dünya susuyor,biz susuyoruz.Kardeşlerimizin ahı belki de gökleri titretti, bizler bile duymuyoruz.Nimetler içinde yüzüyoruz,farkında bile değiliz.Azıcık bir yerimiz ağrısa, kendimizi doktorda buluyoruz.Halbuki müslümanlar bir elin parmağı gibi değil miydi? Niye, parmaklarımız sızlıyor da hiç hissetmiyoruz?Birileri sinirlerimizle mi oynadı bizim?Yanmak,boğulmak ne kötü.Allah cümlemizi korusun.Onlara, bunları reva görenler bin belasını bulsunlar inşaallah.Ben, bunları yaşatanlara beddua ediyorum.Çünkü o insanların yaşam haklarını ellerinden alıyorlar.İnsanları sapasağlamken ya özürlü ya da dayanılması zor acılara mahkum ediyorlar.Allah’ım kardeşlerimize bir kurtuluş,bir necat ihsan etsin.Allah’ım tğm müslümanlara rahmet eylesin,acısın bizlere.Halimiz çok acı,ağlanacak halimiz var ama bizler gülüyoruz.İmtihan…
  Bir tarafta bunlar yaşanırken bir tarafta da yeni diyanet işleri başkanı seçilmiş.Nasıl biridir bu kişi?Bundan bahsedecek misiniz,ihvanlar.net?İnşaallah itikadı sağlam,ihlaslı,takvalı,merhametli biridir.

 2. Buduzim Ahlak Dinidir diyen yobazlar, nicin simdi cikip da bu zülümleri kinamaz ??? Yaziklar olsun, bu sözde liderlerin, hoca diye gecinen katilin pesinden gidenlere, ama ne yazikki gözler görmüyor, kulaklar var ki duymuyor, Allah ARAKANDAKi kardeslerimizi yardim etsin !
  Bu zülümü karsi ses cikarmayanlarada hidayet nasip etsin !!!

 3. Hz. Âsiye’nin Musa aleyhisselama iman ettiğini gören Firavun, önce onun bu imanından vazgeçirmeye çalışmışsa da muvaffak olamamış, bunun üzerine kendisine işkence etmeye başlamıştır. Sonunda hanımı için yere dört kazık çaktırmış, elleri ve ayaklarını o kazıklara bağlatarak, yukardan attırdığı büyük bir kaya parçası ile vahşice katletmiştir. Bu esnada Hazreti Âsiye’nin güldüğünü ve sevinç içinde can vermekte olduğunu gören Firavun: “Şunu tutan deliliğe bakınız ki, işkenceler içinde gülüyor!” demiştir.

  Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyrulur: 🌹“Allah iman edenlere de Firavun’un zevcesini bir misal olarak irad etti. O vakit O: “ Ey Rabbim! Bana, katında, Cennet’in içinde bir ev yap. Beni Firavun’dan ve onun kötü amel ve hareketlerinden kurtar. Beni zalimler gürûhundan selamete çıkar.🌹” Demişti (Tahrim Suresi:11)

 4. Karı-koca birlikte şehid edildiler. Yâsir (r.a.) ile Sümeyye ana İslâm’ın ilk şehidleri olarak tarihin şeref sayfalarına geçtiler.

  Birgün İki Cihan Güneşi Efendimiz bu kahraman aileye işkence yapılan yere gitti. Uzaktan Rasûlullah (s.a.v)’in geldiğini görünce acılarını unutarak ona doğru bakmaya başladılar. Sanki onu karşılamak istercesine gözlerini ondan ayırmadılar. Yapılan işkencelere aldırış etmeden onu görmenin sevinciyle ferahladılar. Yanlarına yakınlaşınca Rahmet Peygamberi Efendimiz onların direnclerini artıracak, imânlarını koruma konusunda sabır ve tahammül gücü verecek, çektikleri ezâ ve cefâlara karşı tesellî ve teskîne vesîle olacak şu müjdeyi verdi:

  “Sabredin ey Yâsir âilesi! Sabredin ey Yâsir âilesi! Sizi cennetle müjdelerim.” diye seslendi.

 5. Empati yaparak yazıyorum ki, Allahım şehitlik nasip etsin inşallah bütün masum ve mazlum din kardeşlerime. Dışarıdan nasıl görünürse görünsün,ecelleri geldiyse, şehit olarak, acısız, tertemiz kavuşsun rablerine. Ecelleri gelmeyip, işkence gören, dini, canı, namusu, vatanı tehlikede olan bütün MASUM VE MAZLUM mümin kardeşlerimi ALLAH’A EMANET EDİYORUM. ALLAHIM SEN BİZİ ZULMETMEKTEN VE ZULME UĞRAMAKTAN KORU. AMİN (AMA! İLK ÖNCE ZULMETMEKTEN ALLAH’A SIĞINIRIM.TOPRAĞIN ALTI VAR…. )

 6. Budistler gibi yoga yapan insanlarımız var,bir taraftan onlara kızıyoruz,bir taraftan hamileler için yoga dersleri var,çocuklar anne karnında yogayla tanışıyor.Yoga denilen şey bunların ibadeti ve gittikçe yayılıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s