6. sınıf Sosyal Bilgiler kitabında diyalog zırvası

Ders yılının başlamasıyla kitap içerikleri de ortaya çıkmaya başladı. Yeni Akit’te çıkan haber dinler arası diyalog saçmalığının hala kitaplara sokulduğunu gösteriyor. Milli Eğitimin içinde Vatikan’a hizmet edenler mi var sorusu akla geliyor. İşte o haber:

MEB tarafından yenilenen müfredat sonrası hazırlanan ve dün tüm okullarda dağıtılan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler kitabındaki skandal, ‘bu kadarına da pes’ dedirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yenilenen müfredat kapsamında hazırlanan ve dün ülke genelindeki tüm okullarda dağıtılan Sosyal Bilgiler kitabında skandal bir metne yer verildiği ortaya çıktı.

Sevgi Yayınları tarafından hazırlanan ve MEB tarafından öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler kitabının 148. sayfasında yer alan”Medeniyetler Ülkemizde buluştu” başlıklı metin, FETÖ’nün Vatikan adına yürüttüğü Dinlerarası Diyalog projesini anlatıyor.

VATİKAN PROJESİNİN MEB KİTABINDA NE İŞİ VAR?

“Çan, hazan ve ezan sesi buluştu” sloganın yer aldığı bir gazete küpürüne yer verilen metinde, “Semavi dinlerin temsilcileri tarafından dünyaya barış çağrısı yapılması amacıyla Hatay’da düzenlenen 1. Medeniyetler Buluşması dün başladı” ifadeleri yer alıyor.

Yine ilgili metnin olduğu sayfanın altında yer alan, “Din ve Vicdan özgürlüğü, bireyin Tanrı ve dinler konusunda dilediği tercihi yapabilmesi yani devlet ya da diğer kişiler tarafından herhangi bir baskıya uğramaksızın özgür olmasıdır” sözleri de verilmek istenen mesajı gözler önüne seriyor.

MEB’DE HALA FETÖ’CÜ MÜ VAR?

Bilindiği gibi, önce Dinlerarası Diyalog daha sonra da Medeniyetler Buluşması adıyla yapılan faaliyetler, Vatikan merkezli olarak bir dönem FETÖ eliyle ülkemizde yürütülmüş ve büyük eleştirilere sebep olmuştu.

MEB tarafından hazırlanıp okulun ilk günü çocuklara dağıtılan kitapta bu skandalın yer alması ise, “FETÖ’nün adamları hala MEB’de aktif” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Konuyla ilgili olarak bakanlık tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

YENİAKİT

Reklamlar

6. sınıf Sosyal Bilgiler kitabında diyalog zırvası” üzerine 15 yorum

 1. Birileri okuyup bürokrat, öğretmen, bakan olmazsa, başkaları gelir o boşluğu doldurur!!!

 2. Milli eğitimin içinde fetocu var desek diyanetin başındaki fetocuyu onaylayanda başımızdaki admin. Biz birilerini İslam a hizmet ediyor diye desteklerken aslında düşmanlarımızı mı destekliyoruz acaba?

 3. Dinimizde zorlama yoktur.Ama tebliğ ve emr–i bil maruf nehy–i anil münker vardır.Keşke bilgi olarak: ”Hristiyan misyonerler harıl harıl insanları hristiyanlığa sokacağım diye çalışıyor, müslümanlar da tebliğ vazifesini yapmalı,Allah Teala İslam’dan başka bir dinden razı olmayacaktır.” ,notunu da düşselerdi.Tabi bu hayal olarak kalır heralde.Çünkü amaç farklı,çok belli ediyor kendini.Bu tür sapıklıklar devam ederse, millet olarak hepimizi zor zamanlar bekliyor demektir.Hala başımızdakiler uyanmamış,nasıl diyolog artık çocuklarımızın zihinlerine empoze edilmeye kadar getirilir,anlamış değilim.Bir de çocuklara sormuş:”Hatay’da bir araya gelmeleri size neyi düşündürüyor?”diye.Bana göre, 1.Dünya Savaşı sonrası alamadıkları, bu önemli toprakları, sevecen tavırlarıyla almaya çalıştıklarını anlatıyor.Hala bu güzelim topraklarda gözlerinin olduğunu gösteriyor.Türkiye’de yapılması da çok önemli.Çünkü demek oluyor ki bizler Fetö olayından hiç bir ders, almamışız daha.Bizler ne diyalog ne de medeniyetler buluşması istemiyoruz.İslam’da gayri müslimlerin de hakları korunur.Ancak maalesef onlar müslümanların haklarını korumuyorlar.Dünya’da yaşanılanları görüyoruz.Bu tür şeyleri şikayet etmek gerekirse edelim,tepkimiz duyulsun.Bugün böyle başlar,yarın daha fazlası gelir.Biz artık oturup teker teker kitap mı kontrol edeceğiz?

 4. Hakkaten var o sayfada o mevzu ya affalladım. Bu kitabı rektörün önünde götürüp yakmak lazım. Bunun peşini bırakmayalım

 5. Bu bürokrak bozuntularından c.başkanı, başbakan,bakanlar sorumlu değil mi?yoksa vatandaş mı?eveeeet vatandaş verdiği iy itibari ile heosinden SORUMLU…..

 6. Kafayı yemisler.koya koya çocukların kitabına bunu mu koymuşlar.Oradaki hoca kim tanıyamadım oraya nasıl gidiyor ya.Gerçek Islami yasatmiyorlar bize bu nasıl İslam.Semavi dinler diyorlar ya Allahın bildirdiği tek din İslam diğerleri değiştirildi batıl oldu.indirilen kitapları kabul ediyoruz Ama ilahi tek din islam.Ya Allah kuranda su din bu din diyormu ya sadece kitaplardan haber veriliyor su din bu din yok…..

 7. Usulünce tepkimizi koyalım, kırıcı olmadan, hal çaresine bakmamız lazım.

  FETÖ büyük güç kaybetti, ammmaaa tamamen silinmedi. Artıkları çeşitli kisveler altında ortaya çıkmaya devam ediyor ve de edecekte. Herşeyi Hükümetten beklememeli, usulünce yapıcı tepkilerimizi gerekli yerlere iletmeliyiz.
  Bize bakan yönü de, bizlerin ortalığı boş bırakmamak adına, nefsimizi sorgulayım, gücümüzün yettiğince AKTİF hale gelmeliyiz.

  Selam ve Dua ile

 8. Evet Bacım,
  Teker teker Kitap kontrol edeceğiz!
  İkaz vazifemizi yerine getireceğiz.
  Şuurlu Müslümanlar olacağız Allahın izni ile…

  Selam ve Dua ile

 9. Serkan,
  Diyanetin başındaki ZATA iftira atıyorsun, zira DELİL gerekir!
  Geçmişten bir örnekle genelleştirirsen, beni de BAŞFETÖCÜ ilan edersin!

  Lütfen haddimizi aşmayalım, vebal altına girmeyelim. Tüm Kurumlar da muhakkak FETÖCÜLER mevcudtur. Zira herkes(MAALESEF) kendi eşini, dostunu hala saklıyor.
  Herkes kendisini sorgulasın, tanıdığı kaç FETÖCÜYÜ ihbar ettim diye?
  Muhakkak seninde tanıdığın FETÖCÜ vardır!

  selam ve Dua ile

 10. Anaonim,
  Allah sana iki CİHAN saadeti versin.

  Fitneyi bir taşla KÖR ettin.

  Selam ve Dua ile

 11. İhvanlar.net bu yeni basım bir kitap değilmiş.2013 yıllarında basılmış.

 12. Basım 2013, 5 yıl okullarda okutulma hakkı almış. 2018 de sona erecek diye gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s