Müslümanların ilginç Halleri

İLGİNÇ
İnsan eğer 10 TL ile mağazadan birşey almaya gitse alacak birşey bulamaz ama 10 TL. yi sadaka verecek olsa bu miktarı çok bulur.
🔹🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan 10 Dk. zikir edecek olsa bu zamanı çok bulur ama bir film veya maç olsa bir buçuk saatlik zaman onun için hemen geçiverir ve geçen bu zamanı yadırgamaz.
🔹🔹🔹🔹
İlginç,
Bir futbol maçının uzaması insanın hoşuna gider ama Cuma namazında hutbenin birkaç Dk uzaması hiçte hoşuna gitmez.
🔹🔹🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan duyduğu dedikoduya hemen inanır ve kabullenir ama kesin doğru olduğunu bildiği birşeyi inat ederek hemen kabullenmez.
🔹🔹🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan camide bir saat ibadet ederek vakit geçirecek olsa onun için zaman geçmek bilmez ama televizyona bakarken zaman onun için çabucak geçer. 
🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan namaz kılarken, ibadet esnasında dünyevi konuları düşünmeyi sever ama normalde Islamiyet’i düşünmekten kaçınır.
🔹🔹🔹🔹
İlginç,
İnsana bir sureyi veya tefsirini okumak zor gelir ama bir romanı okumak onun için kolaydir.
🔹🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan konserde ilk sıralarda olmak için çaba sarfeder ama camide ilk sıralarda olmak için çaba sarfetmez. Aksine namazın sonunda hemen çıkıp gideyim diye son sıralarda olmak ister.
🔹🔹🔹
İlginç,
Bir Ayet yada Hadisi Şerifi ezberlemek insanın zoruna gider ama muzik listesi ilk 10’da olan şarkıların hepsini ezbere bilir.
🔹🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan bir dînî toplantı için zaman bulamaz ama dünyalık işler için çok zaman bulur.

🔹🔹🔹
İlginç, Peygamberinin ve ashabının isimlerini bilmeyen insanlar düzinelerce futbolcunun adını ve birçok özelliğini bilir.
🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan İslâmî konuları dinlemeyi ve anlatmayı zor bulur ama dedikoduları dinlemeyi ve anlatmayı çok sever.
🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan CENNET’e gitmeyi ister ama hiçbir şey yapmaz .
🔹🔹🔹
İlginç,
İnsan hergün birilerinin ölüm haberini alır, ama yine de kendisinin de birgün öleceğini düşünmez.
🔹🔹🔹🔹🔹

🌷Rabbim bizleri nefsimize uydurma ve nefsimizi terbiye edenlerden eyle.🌷

Reklamlar

Müslümanların ilginç Halleri” üzerine 9 yorum

 1. İLGİNÇ:
  Her bölüm okunur vr yorum yazılır,
  Buraya yazılıacak iki kelam bulunmaz!

  Ya RABBİ, en bizleri koru, nefsimize ve insi ve cinni şeytanlara uydurma, Ümmet-i Muhammede feraset sahibi eyle, bizleri ittihad-ı islama ulaştır.
  Bizleri HAKKI hak, BATILI batıl bilen kullarından eyle, birliğimizi, dirliğimizi mufahaza eyle, Sen afvetmeyi seversin bizleri de afveyle.

  Selam ve Dua ile

 2. Çünkü diyanetin ne hutbeleri hutbe.. ne hatipleri hatip… Bazen de cemaat birbirine sıkıntı veriyor. Koku, çorapsız ayak, cep telefonu, kendi aralarında muhabbet vs. Ben zor sabrediyorum bazı cuma namazlarında…

 3. Diyanet Camileri bu kadar mı kötü? Hocaları, hatipleri bu kadar mı kifayetsiz? Diyanetin camilerine gidenler bu kadar mı hanzo? Yapmayın Allah aşkına Diyanet İşleri Başkanlığı müessesesini ve mensuplarının tümünü yerden yere vurarak neyi amaçlıyorsunuz? “Ey vatandaş Diyanet ile tümden ilişkini kes, camilerine gitme, vaazlarını dinleme, sen cemaat camilerine gel, onların hocalarını dinle, dinini diyanetten değil de cemaatten öğren” şeklinde millete telkinde mi bulunmak istiyorsunuz? Ehli sünnet çizgisindeki cemaatlere, tarikatlara elbette ki karşı çıkmak haddim olamaz ancak “benim cemaatim en iyisi senin cemaatin kötü, senin diyanetin tu kaka” mantığı dinde bölücülük değil de nedir? Adam öküz, adam cahil, adam bedevi kültürü ile yetişmiş ve bu adam yalınayak vaziyette diyanet camilerine gittiği gibi Menzil’e de gidiyor Çarşamba’ya da. Öküzün önde gideni cahil bedevi zihniyetli bu adam diyanetin camisine yalınayak gitti diye nasıl diyanet ve camilerine çamur atarsın dostum? Ben aydın (aydından kastım chp zihniyetinin hakim olduğu muhit) olarak bilinen İstanbul B.Çekmece’de ikamet ediyorum iki yıldır, daha önce Fatih ilçesinde oturuyordum. Bütün ama bütün samimiyetimle ifade ediyorum ki Büyükçekmece camii ve cemaatlerindeki lezzet, tad ve huzuru, bazı istisnalar dışında, muhafazakar muhit olarak bilinen Fatih camilerinde bulamadım, göremedim. B.Çekmece’de yalınayak başı kabak camiye gelen çok ama çok nadirdir, hemen hemen hiç yoktur ama git bakalım Fatih camilerine kaçında çorap var, kaçının ayağı kokuyor. Ayrıca mescidimizin hocası son derece alim ve mümin bir kişidir.
  Hülasa cemaatli olalım ama cemaatçi olmayalım. Diyaneti karalamakla bir yere varamazsınız ama aleni hatalarını elbette ifşa edip hatalarını düzeltmelerini sağlamak zaten bir görevdir şuurlu Müslüman için.

 4. senin tad ve huzur dediklerin nefsin istekleri nefsle ruhu birbirinden ayıracak idrak kimde var. ehli sünnet alimlerinin kitaplarına uyuyorsa ruhun isteğidir.

  “..Cuma namazında hutbenin birkaç Dk uzaması hiçte hoşuna gitmez..”
  lafa bak sacmalık. hutbeyi uzatmak caiz değildir senin keyfi isteğinle bu değişmez. hutbelerde boşboş lakırdı etmelerini ne anlayan var nede dinleyen.
  sebebide kendilerini müctehit sandıkları için İSLAM ALİMLERİNDEN değil kendilerinden konuşmaları.

  şeairi islamdan olduğu için gidiliyor o kadar.

 5. Seyyah efendi arkadaş doğru söylemiş bizim burda bazen cumalara ismailağa cemaati mescidine gidiyorum hoca efendi namazdan 45 dk önce geliyor ayet hadis mesnevi den derken o 45 dk nasıl geçiyor anlamıyorsun, hepsi olmasada diyanetin namaz kıldırma memurları ne yapıyor namazdan bi 10 dk önce gelip namazı kıldırıp hadi yallah bu kadar, ikinci bir husus hutbeler de kesinlikle kimseye laf edemiyorlar doğruya doğru yanlışa yanlış diyemiyorlar bumu sizin islamiyet anlayışınız bu kişiler insanlara örnek olacaklar ve dosdoğru olacaklar hiçbir yanlışı dile getiremezler neden büyükleri kızar

 6. ben diyanetin camilerine gitmeyin diye bir şey okumadım güzel kardeşim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s