4. Sınıf Türkçe Ders Kitabında Ahlaksız Kareler

   Doku yayınlarından çıkan ve Milli Eğitim Talim Terbiye Kurulunun onayından geçmiş olan 4. sınıf Türkçe Ders kitabında skandallar bitmiyor. 3 çeşit hazırlanan kitap muhtemelen Türkiye’de bölgesel olarak ayrılarak dağıtılıyor. Hazırlanan ikinci seri kitapta ahlaksız kareler ön plana çıkıyor.

KÜÇÜK BEDENLERİN ÇIPLAK RESİMLERİ

    Daha ergenliğe yeni yeni adım atan çocukların okuduğu Türkçe kitabına Türkçe ile yakından uzaktan alakası olmayan ahlaksız kareler yerleştirdiler

PATENLE TÜRKÇE NE ALAKA?

   Yukarıda gördüğünüz üzere Türkçe kitabında patenle alakalı bilgiler paylaşılıyor ve bu bahaneyle ahlaksız kareler yerleştiriliyor. Bu daha bir şey mi, hele şuna bir bakın:

(4.sınıf ikinci seri Türkçe çalışma kitabı)

SUBLİMİNAL MESAJ

   Çıplak bir kadın ve erkek patenle kayıyorlar. Çıplak kadının TÜRKÇE(!) ders kitabına koyulması ayrı bir skandal, karedeki subliminal mesaj ayrı bir skandal. Resim öyle bir açıdan veriliyor ki kadın (çok afedersiniz) eliyle erkeğin cinsel organına uzanıyor. (Resim öyle düşünmeye sevkediyor) Ve resmin çocuklar tarafından incelenmesi, bunun hakkında ne düşünüldüğü soruluyor.

TÜRKÇE DERS KİTABI AMA AHLAKSIZLIKLA DOLU

   Yukarıda da dediğimiz gibi Türkçe ile bunların ne alakası var? Alaka düzeyini geçtik bu karelerin bir ders kitabında ne işi var?

   Kitabın orjinalini buradan inceleyebilirsiniz

BÜTÜN SIKINTI MİLLİ EĞİTİM TALİM VE TERBİYE KURULUNDA

   Harici yayınevlerinin hazırladığı kitapları Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu onaylıyor, onaylandıktan sonra 5 yıl boyunca ders kitabı olarak okutulabiliyor.

   TALİM VE TERBİYE KURULU KİMİN/KİMLERİN İŞGALİ ALTINDA?

   TALİM VE TERBİYE KURULU KİME HİZMET EDİYOR?

   TALİM VE TERBİYE KURULU NİÇİN DENETLENMİYOR?

   TALİM VE TERBİYE KURULUNUN BU SAÇMA ONAYLARINA DUR DENİLMEYECEK Mİ?

BİMER ŞİKAYET HATTI

   Mutlaka şikayet ederek bu saçmalığa dur diyelim.

 Şikayet Hattına gitmek için tıklayın

   Örnek Şikayet formu:

   “Doku Yayınlarından çıkan ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunun onayından geçerek okullarda okutulan 4. sınıf Türkçe kitabın ikinci serisi ve aynı serinin çalışma kitabında kitabın içeriği ile de alakası olmayan, çocuklarımızı ahlaki yönden olumsuz etkileyecek cinsel çağrışımlara sebep olacak ahlaksız kareler bulunmaktadır. Bale başlığı altında çocukların çıplak bedenleri görsellerde sergilenmektedir. Aynı serinin çalışma kitabı 87. sayfasında çıplak kadın bedeni görseli bulunurken subliminal mesaj da içermektedir. Çocuğumun ve çocuklarımızın ahlaki yönden olumsuz etkilenmemesi için bu yayınevine ait kitapların toplatılmasını, bu yayınevine onay veren Talim ve terbiye kurulunun araştırılmasını arz ederim”

   www.ihvanlar.net

Reklamlar

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabında Ahlaksız Kareler” üzerine 11 yorum

 1. Elhamdülillah.
  Nereden nereye geldik çok şükür.
  Duyarlı Kardeşler var ve de ayrıca SUBLİMİNAL mesaj düşüncesi yaygınlaşıyor. Sorgulayan bir ÜMMEt haline dönüştük.

  Selam ve Dua ile

 2. Bence bu, toplumumuzu kadınların dizüstü giymelerine, alıştırma projesidir.Daha küçük yaşta çocukların bilinçlerine yerleştirmeye çalışıyorlar.Maalesef toplumda da bu kadar kısa giyinme çok arttı.Bu tür şeylere filmler ve moda yol açıyor.Maalesef eskiden solcu tanıdıklarım dahil bu tür giyinmeye onay vermezken, şimdi kapalı annelerin kızları bile böyle giyinmekte.Bu tür giyim insanı özgürleştirmez,sadece sapık erkeklerin gözünde oyuncak eder.Keşke kapalılığın aslında kadını kıymetleştirdiğini bilselerdi.
  Ayrıca çocuğumun temel dini bilgiler kitabına biraz göz gezdirdim.Baktığım kadarıyla güzeldi.Tek din İslam’dır,diyor mesala.Diğer dinler tahrif olmuştur,diyor.İnşaallah dini kitaplardan ehl–isünnet dışı birşeyler çıkmaz.Bizler nesillerimizin bozulmasını istemiyoruz,itikadları sağlam olsun ki,bu vatanı onlara bırakacağız.

 3. Böyle meseleler hakkındaki hassasiyetiniz takdire şayan. Allah razı olsun. Bu derecede uğraşan da yok piyasada açıkçası.
  Sivrisinekle uğraşma, bataklığı kurut derler. Maalesef ülkemizdeki atmosfer bir bataklık, dindar insanlar bataklıkta açan güller, böyle menfi şeyler de sivrisineklerdir.
  Okul kitaplarındaki ahlaksızlıkların âlâsı, televizyon ve internet vasıtasıyla çocuklara bir tık kadar yakın. Rahatlıkla ulaşıyorlar.
  Bu rezilliğin okul kitabında olması, milli eğitimin hâlâ kemalist ya da fetocu kafaların elinde olduğunu gösterir ve bu haberin bu açıdan psikolojik değeri vardır. Yoksa çocukların ahlakını korumak bu sistemde çok zor. Şeriat gelmeden, bütün bu yanlışlar yasaklanmadan, düzelmez bu memleket.

 4. Birşey daha demek istiyorum.Henüz kitaplar ortaya çıkmadan,bayağı bir zaman önce ”Müfredat değişiyor,evrim kaldırılıyor v.s v.s” diye bayağı bir yaygara koparıldı.Hem onlar bu müfrefattan haberdar hem de müslümanları rahatsız eden şeyler yine var.Bizler mesela kitaplar elimize geçtikten sonra öğreniyoruz bunları.Onlar çoktan haberdar ve nerdeyse olay çıkartacaklar.Çok ilginç…Ayrıca da instagramda gördüm, bir kitaptada ”Hangisi eski,hangisi yeni?” diyerekten yapılan yenilikleri(!) soruyordu.Benim çocukluğumda da vardı,hala bu zihniyet devam ediyor maalesef.Bizler köklerimize savaş açtıkça kaybeden yine biz oluruz.Üstelik medeniyet açılıp saçılma da değildir.Öyle olsaydı Afrika’daki bazı ilkel kabileler bizden de medeni olurdu.Medeniyet faydalı bilgilerdir,ilimdir,hayadır,edeptir,büyüğüne saygı küçüğüne sevgidir.En önemlisi de İslam değerlerine sıkı sıkıya bağlanmaktır.İslam bizi yobaz yapmaz,ancak insanı şerefli kılar.Hacda bir köle de aynı statüde bir başkan da.

 5. Terbiyeye muhtaç insanların terbiyesi bu kadar olur. Adını bir de talim terbiye kurulu koymuşlar. Kemalizmin kelimelerle aldatma taktiklerinden biri daha…

 6. Bütün sıkıntı malesef kabul edelim artık ülkemizi YÖNETEMEYENLERDE.Vesselam

 7. Çok şükür idarecilerimiz ÜLKEYİ güzel yönetiyor da, asıl Problem içimizde ki HAİN çokluğu! Temizle, temizle bitmiyor. ADI Müslüman,Ruhu ECNEBİ bu HAİN sürüleri ortaya çıktıkça, temizlenecek.

  FETÖ yamaklarının da vermek istedikleri mesaj.’ ÜLKE YÖNETİLEMİYOR’. Biz sabırlıyız ELHAMDÜLİLLAH. RUHUNU satmış bu HAİN sürünün oyununa gelmiyeceğiz, O Hainlere ayakkabılarımızın altını yalatacağız. Büyük İSRAİL hedeflerine Allahın izni keremiyle SED çekeceğiz.

  Selam ve Dua ile

 8. Bilete şikayet etsek ne olacak.eger ilgileneceklerse şikayet edelim.bimerdende ayrıca çok şikayet var.

 9. En iyisi yine imam hatip okulları abi.. eğer o okullarda da böyle ahlaksızlıklar varsa, yani PES DOĞRUSU !!!!!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s