Kur'an Müslümanlığı Dinsizliğe Götürüyor

   Son devirde neden ateizm daha rahat zemin buluyor? Çünkü günümüzde hoca kılıklı dinden bahseden şahıslar insanların zihinlerine şüphe tohumları ekiyor. Hadis ve sünneti inkar eden kişi (hiçbir ilmi olmamasına rağmen meale bakarak) Kur’an’ı yorumlamakta kendisini özgür hissediyor.

   İşte içine girdiği bu girdapta çırpındıkça batıyor, çıkması imkansızlaşıyor. Bu sefer Kur’an’ı sorgular hale geliyor. Kıssaları “gerçek olmayan hikaye” olarak görüp bazı sapıkların da iddia ettiği gibi Kur’an’ın Peygamberimizin aklına indiğini, O’nun da kendince ifade ettiğini zırvalıyor. Buradan da Kur’an’ı Peygamberin yazdığına (yani haşa uydurduğuna) kadar gidebiliyor.

   Şöyle bir yorum görünce ne kadar haklı olduğumuzu anladık:

HADİS/SÜNNET İNKARI DİNSİZLİĞE GÖTÜRÜYOR

   Mezheplerin inkarı başı boşluluğa yol açıyor. Hadis/sünnet inkarı Kur’an’a karşı cüretkar olmaya yol açıyor. Bu sebeplerle Kur’an’a (Papa’nın da arzu ettiği gibi) eleştirsel bakan insanların varacağı nokta da işte bu şekilde dinsizlik oluyor.

   Ateizm vs. din dışı dinsiz guruplar maalesef bu zeminden faydalanarak kendilerine taraftar topluyor.

   Yani şuan hadis/sünneti inkar eden, mezhepleri inkar eden, Peygamberi dinde saf dışı yapma gayreti güden, sadece Kur’an yeter diyen, meal yeter diyen, meale bakın dini öğrenin diyen ve bu uğurda mücadele eden insanlar aynı zamanda ATEİZM İÇİN mücadele ediyorlar, aynı zamanda PAPA için mücadele ediyorlar, aynı zamanda YEHOVA ŞAHİTLERİ için mücadele ediyorlar.

ATEİZMLE MÜCADELE(!)

   Bir de bu takımda ateizmle mücadele ettiğini savunup hadis/sünnet inkar edenler var. Bunlar cahil oldukları için hadisleri izah edemiyor, sahihi zayıfından ayırt edemiyorlar. Kısa yoldan “akıl mantık almıyor” diyerek inkar ediyorlar.

   (Bunlar aynı zamanda suçu hadislere atıyorlar. Hem hadise iman etmiyorlar hem ilmini bilmiyorlar sonrada hadislerin ateistlere malzeme olduğundan yakınıp hadislerin ateizme yol açtığını zırvalıyorlar. Halbuki şu son döneme kadar böyle bir şey söz konusu bile değilken nasıl oluyor da hadis/sünnet inkarıyla aynı oranda bir artış gösteriyor ateizm? Ve hadislere iman edenlerin değil inkar edenlerin dinsizliğe gitmesi suçun kimde olduğunu gösteriyor.)

   Boşuna ateizmle mücadele ediyormuş pozlarına girmesinler en büyük hizmeti onlar yapıyorlar.

   Çünkü bu güne kadar Ehli Sünnet itikadı sağlam olup taviz vermeyen hiçbir genç bu akımlara kapılmazken son zamanlarda hadis/sünneti inkar edip daha sonra yine oryantalist kuyrukları hocaların marifetiyle Kur’an’ı sorgular hale gelen gençler ateistlerin tuzaklarına düşüyor.

   Yukarıda dile getirdiğimiz argümanları kullanan prof/hoca geçinen zevatın azıcık imanı varsa ve gerçekten samimi ise bu durumu tekrar gözden geçirip gidişatı bir sorgulamalı. Ve kendisi inkar ediyorsa bile gençlere/kendisini takip edenlere bunu telkin etmemeli.

   Yoksa yoldan çıkan insanların vebali de boyunlarına dolanacaktır.

http://www.ihvanlar.net

Reklamlar

Kur'an Müslümanlığı Dinsizliğe Götürüyor” üzerine 5 yorum

 1. İllımunatinin tek devlet, den tek DİN hedefini ve de SİYONİZMİN vaadedilmiş topraklar İDEALİNİ bilen herkes, oyunu görmektedir. 1871 yılında yazdıkları RAPOR doğrultusun, 1. ve 2. Cihan harbinin sebeb ve sonuçlerını belirliyen bir ÖRGÜT olan İLLİMUNATİ, her kimlikten oluşan AJANLARI vasıtasıyla, ÖZÜNDEN koparamadığı MÜSLÜMANLARI, KUR’AN-I Kerimi savunuyormuş gibi yapıp, Müslümanları İSLAMDAN uzaklaştırarak, bir MELEZ DİN üretme peşinde.
  Ey Müslüman, Kur’an yeni nazil olmadı, ATALARIN en az senin kadar akıllı idi, ASIRLARDIR yaşadığımız bu DİNİN neyini beğenmiyorsun da, FİTNECİLERİN, ŞARLATANLARIN sözüne kulak kabartıyorsun. Nasıl ki, ferdsiz Aile, milletsiz VATAN olmaz, öyle de PEYGABERSİZ DİN olmaz.

  Önce bozacaklar, sonra kendi ütopyalarını insanlara DİN olarak sunacaklar.

  SULANDIR,BULANDIR tantiği.

  Selam ve Dua ile

 2. Bu adamları susturacak olan diyanetti. Her televizyona çıkıp bu kuran müslümanlığı meselesinin yanlışlığını anlatacaktı, hutbelerde dile getirecekti. Rtuk de bu kanalları kapatacaktı.
  Ama bunların yapılabilmesi için diyanetin başına düzgün bir adam gelecekti, önü açılacak ve desteklenecekti.
  Tam tersine bu isyanoglu avanesine yol verildi, destek verildi. Diyalog projeleri desteklendi.
  Önceleri bir grup sapık iken şimdi milyonlara hitap eder hale geldiler. Bu ve benzeri birkaç site ve cübbeli hocanın gayretleri oldu ama çoğu dindar camia kulağının üstüne yattı. Zaten dine meyyal olmayan güruh da ya bunların ya da diğer deccallerin peşinde heder oldu.
  İslami hareketin yükseliş döneminde en büyük darbe dindar görünümlü münafık amerikan israil uşaklarından geldi. Söylenecek çok şey var. Şuurlu müslümanlar herşeyin farkında. Ama söyleyemiyor. Ortam fitne oldu. Göz gözü görmüyor. Kim kime hizmet ediyor belli değil. Bilgiler kirli. İlim kıt, trol çok.
  Neden diyanet diyorum. Çünkü milletin yine de en güvendiği kurum diyanet. En çok kalabalığa ulaşabilen diyanet. Cart curt mevzularda edebiyat parçalayacağına, hutbelerde bu konuları herkesin anlayacağı dilde anlatsa, çok kişi yanlıştan döner. Ama nerdeee. Diyanetin başına gelene bak, gerisini anla işte..

 3. Tesadüfen fikrinizi beyan eden yazınıza ulaştım.Çok teşekkür ederim.Din kardeşlerimiz maalesef din kispesi altında yozlaştırılıp,ahlaktan,insanlıktan uzaklaştıtılıyor.İnsanlar okumuyor.Kolaya kaçıyor.Keşke dinin hakikatını ifşa eden bir TV kanalı olsa da bilgilenmek isteyenler gerçeklerle buluşturulsa.Ortada bangır bangır bağıran sahte imamlara müdahale edilse.Saygılar.

 4. Ne zaman hilâfet kurulur, şeyhülislam bu şarlatanları yakalattırma kararı verir ve devlette yakalayıp bu sahtekarları asar, işte o zaman rahat ederiz ancak…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s