Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sünnet düşmanlarına uyarı

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu hafta yapılan Medeniyetler Şurâsı’nda Hadisleri/Sünneti itibarsızlaştırmaya çalışan yerli Luther’leri şiddetle tenkîd ve tehdit etti.

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türedi tipler sünneti ciddi manada tartışır hale geldiler. Bu tartışmaların ülkemizde yapılması bizler için ciddi manada bir üzüntü sebebidir. Bu tartışmaları açmak aslında bir neslin ifsadı anlamındadır.” dedi.

Erdoğan sözlerinin devamında şunları söyledi;
“Bugün aziz dinimizi terör örgütleri üzerinden öylesine bir yere konumlandırmaya çalışıyorlar ki böyle olmadığını anlatmaya çalışmaktan çoğu zaman hakikati ifade etmeye fırsat bulamıyoruz. Şu anda birçok insanlar çıktı, türedi. Bu türedi tipler sünneti ciddi manada tartışır hale geldiler. Bu tartışmaların özellikle ülkemizde yapılması, bizler için ciddi manada bir üzüntü sebebidir. Şunu açık, net söylemek zorundayım. Hoca olmak, ahkam kesmek yetkisini kimseye vermiyor ve dolayısıyla Sevgili Peygamberimizin sünnetini tartışma yetkisini de onlara vermiyor. Bu tartışmaları açmak, aslında bir neslin ifsadı anlamınadır. Ve bu nesli ifsat etme hakkını da kimse onlara vermemiştir. Kendileri de böyle bir tarzla siyasetin içerisine giremezler, girerlerse bedelini onlar da ağır öderler.”

   Bu sözleri imamların, müftülerin söyleyememesi, haykıramaması ne kadar acı değil mi?

 

Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sünnet düşmanlarına uyarı” üzerine 14 yorum

 1. Hiç kimsenin bedel ödedìği yok Ümmetten başka.tam tersi Dinimize hakaret ve iftira ile bizim sırtımızdan köşeyi dönüyorlar.yaldızlaflar ile İCRAAT farklı şeyler.

 2. aciz, vasıfsız, vb.. din görevlimiz o kadar çok ki. şimdi şeriat ilan ediyoruz desen neredeyse ilk önce din görevlileri karşı çıkacak. çok acınası bir durum.

 3. Cumhurbaşkanımız’dan icraat bekliyoruz.Diyanetin, sünneti itibarsızlaştıranlara karşı tavır almasını bekliyoruz. Neslin ifsad olmasına,gerçekten üzülmelerini ve etkili önlemler almalarını istiyoruz.Ehl–i sünnet inancının,ehl–i sünnet müslümanlarına hakkıyla öğretilmesini,ayrıca da fen ilimlerini de öğreten,beş vakit namazların önemsendiği medreseler hayal ediyoruz.Allah’ın dinine yardım edenlere,Allah da yardım edeceğini vaad ediyor.Böyle bir sevinç var mı başka?

 4. söz söylemek kolay yapılan işlere, DANIŞILAN ADAMLARA bakılır.
  oylar azalıyor heralde anketlerde ehli sünnete doğru yüz dönüldüğüne göre.
  yetmez…daha fazlası denilmeli.

 5. Ulan inanamıyorum . Ehli sünneti müdafaa etmek cb ye kaldı harbiden. Reddiye yapan hiç kimse yok ve bu işi cb nin kendisi üstleniyor. Nekadar içler acısı bir tablo hiç utanmıyor mu diğer ehli sünnet cemaatler ?

 6. Reis’in yanındaki adamlara çok dikkat etmesi lazım, bir tanesi çıkıyor diyor Emine hanım da tokalaşıyor erkeklerle, parti gençlik kollarındakiler de karşı cinsle tokalaşıyor şimdi bunlar günah mı alıyor diye.
  Cumhurbaşkanının bu adamlara çok dikkat etmesi lazım

 7. aynen katiliyorum.

  ulan bunu da cb üstlendi ya. helal olsun.

  yakinda yoldaki çöpü kaldirmasi icin bile cb yi bekleyecegiz. boyle rezillik yok.

 8. icraat lazim dogru. ama kotu dusunsek bunu soylemeyedebilirdi de, soylemesi de olumludur. ama icraat da gerekli. sonucta dib yi direk cb atiyor.
  cins cins dib ler goruyoruz.
  burokrat dib istemiyoruz.
  ehli sunnet dib istiyoruz. (adam gibi giyinsin, cubbenin altinda takim elbise kravat kadar rezil bir goruntu yok, sanki işi bitince cubbeyi cikarip başka işe yetişecekmis gibi,sacmalik)

 9. Burnuma oy kokusu geliyor.2002 anap cizgisi 2007 muhafazakar çizgisi.2015 oylar mhp kayinca şimdi milliyetçi çizgi. simdide ehli sünnet hassasiyeti olanlar ses cikarinca bir iki laf bizderde hemen oltaya geliyoruz cb on numara ama yanındakiler falan filan.su an cb emri olmadan hiç bir is yürümez. Acalim gözlerimizi.diyanetin dinler diyolog acilimi nerden kim tarafindan cikti? araştirin

 10. Reis-i Cumhur her zaman olduğu tribünlere oynadığını düşünüyorum. 15 Temmuz Darbesi başarılı olmuş gibi görünüyor. Şu an perde arkasında ümmete, cemaatlere, tarikatlara, kâfirler, putperestler, ateistler ve ehli-sünnet düşmanları tarafından saldırılar artmış durumda.

  Devlet içinde ki bu kesim, “nasıl olsa AKP FETÖ ile ilişkilendirilmek istemiyor biz de bu fırsatta İslamı yok etmek için uğraşalım” düşüncesiyle devletin her imkânını seferber ederek, cemaat evlerini kapatıyor, masum muhafazakâr taban FETÖ cü diye göz altına alınıyor, tasavvuf ehlinin sohbetleri güvenlik gerekçesiyle iptal ettiriliyor. Bu şeyler hükümetin bilgisi dahiline oluyor.

  Önceden söylediğim gibi yüzümüzü Kâbeye dönmedik ve helâk kaçınılmaz görünüyor.

 11. bütün reformist,hadis inkarcısı,diyaloğcu şarlatanlar iktidarın yandaş kanallarında proğram yapıyor.ekranlarda kim yer veriyor onlara.?taktik hep aynı..tavşana kaç,tazıya tut taktiği.

 12. Erbakan, Çiller ile tokalaştı. Güya Erbakan’ı Tayyib beyden üstün görenler bunu görmezlikten geldi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s